Żeby zrobić prawo jazdy, trzeba na to poświęcić trochę czasu. Kurs podstawowy trwa trzydzieści godzin i może zostać wydłużony o dodatkowe godziny jazd, jeżeli kursant nie opanuje choć w stopniu dobrym wszystkich umiejętności.

Ile trwają weekendowe kursy na prawo jazdy?

weekendowy kurs na prawo jazdy - krakówW interesie każdego Ośrodka Szkolenia Kierowców jest to, aby jak najwięcej kursantów zaliczyło egzamin już za pierwszym razem. Dlatego też wszyscy instruktorzy przykładają wszelkich starań, aby jak najlepiej przygotować przyszłych kierowców do egzaminu. Cały kurs trwa trzydzieści godzin, które dzielą się część teoretyczną i praktyczną. Można go skoczyć w ciągu kilku tygodni, jeżeli kursant jest dyspozycyjny i może jeździć nawet po kilka godzin tygodniowo. Jeżeli chcemy zrobić kurs maksymalnie szybko, to można się zapisać na weekendowy kurs na prawo jazdy – Kraków jest miastem, gdzie wiele osób z niego korzysta. Część teoretyczna odbywa się w weekend, co znacznie zaoszczędza czas osobom, które w tygodniu pracują i mają niewiele czasu. W celu nauczenia się dobrze jeździć, trzeba dużo ćwiczyć. Choć na kursie nie zdobędzie się doświadczenia, bo trzydzieści godzin to zdecydowanie za mało, ale na pewno można się nauczyć wszystkich podstawowych elementów, które umożliwią szybkie zaliczenie egzaminu. Osoby, które szybciej przyswajają nowe umiejętności, z pewnością mniej czasu im zajmie zaliczenie kursu, bo będą wymagały mniejszej ilości powtórek. Doświadczenie za kierownicą zdobywa się dopiero po setkach godzin spędzonych w trasie.

W Krakowie kursanci głównie zapisują się na szkolenia z prawa jazdy w kategorii B, gdyż dotyczy ona samochodów osobowych. Ceny kursów są w większości przypadków uśrednione i za około półtora tysiąca złotych można zaliczyć kurs prawa jazdy.

Kategorie: Usługi