Zwierzętom gospodarskim należy zapewnić odpowiednie warunki zoohigieniczne. Dotyczy to przede wszystkim gospodarstw wielkotowarowych. W wielu budynkach inwentarskich coraz częściej pojawiają się wentylatory. Mają one za zadanie wymieniać powietrze w budynku inwentarskim.

Wentylator z przepływem od silnika do wirnika

najlepsze wentylatory do chlewniZwierzęta produkują różnego rodzaju zanieczyszczenia, a poza tym w niewentylowanym pomieszczeniu dla zwierząt bardzo szybko podnosi się temperatura, co może niekorzystnie wpływać na zdrowie i wydajność zwierząt. Ma to szczególne znaczenie w hodowli trzody chlewnej. Dlatego rolnicy bardzo często decydują się na zakup wentylatorów do chlewni. Oczywiście wentylatory mogą znajdować się też w takich budynkach inwentarskich jak obory, kurniki, fermy i nie tylko. Takie najlepsze wentylatory do chlewni można zamówić nawet przez internet. Hodowcy bardzo często decydują się na zakup wentylatorów ściennych, których montaż jest bardzo łatwy. Wentylator powinien być przystosowany do pracy z regulatorem oraz falownikiem. Większość firm oferuje dwuletnią gwarancję na zakup wentylatorów – zwłaszcza jeśli są to wentylatory z silnikami polskich firm. Do zastosowań przemysłowych i rolniczych bardzo często wykorzystuje się wentylatory ścienne. Takie wentylatory montuje się w ścianę albo w otwór okienny. Można zamontować wentylator ścienny w dowolnej pozycji. Zaletą takich wentylatorów ściennych jest to, że są one odporne na wilgoć oraz na duże zapylenie w obiekcie inwentarskim.

Najczęściej dostarcza się wentylatory w wersji wyciągowej. W takich wentylatorach przepływ powietrza odbywa się od silnika do wirnika. Na specjalne zamówienie możliwe jest wykonanie wentylatorów w wersji nawiewnej. Takie wentylatory charakteryzują się odwrotnym kierunkiem przepływu powietrza i są droższe.

Kategorie: Rolnictwo