Nie wszyscy właściciele działek budowlanych, są w posiadaniu ogromnych połaci terenu. Niektórzy mają do dyspozycji na prawdę niewielki fragment terenu, co niestety skutkuje licznymi ograniczeniami budowlanymi na tejże parceli. 

Montaż wiaty przyściennej jest tańszy

przyścienna wiata drewnianaCiekawym rozwiązaniem, dla właścicieli niewielkich działek budowlanych zainteresowanych uzyskaniem cienia i miejsca garażowego na swojej działce, jest przyścienna wiata drewniana. Jej montaż sprowadza się do połączenia ze sobą elementów drewnianych, zgodnie z otrzymanym projektem całej konstrukcji. Te z kolei montowane są za pomocą odpowiednich kotwic do jednej ze ścian stojącego budynku. Następnie tworzone są odpowiednie podpory, których zadaniem jest utrzymanie ciężaru generowanego przez spadającą powierzchnię imitującą dach. Powstała w ten sposób wiata, pozbawiona jest bocznych ścian przez co dostęp do niej jest możliwy z dwóch stron. Odpowiedni rozstaw słupków umożliwia bezpieczny wjazd pojazdu, a tym samym częściowe jego zabezpieczenie przed opadami atmosferycznymi takimi jak dach czy grad. Przyścienna wiata może być interpretowana jako przedłużenie dachu, z zachowaniem dobrej wymiany powietrza. Dzięki czemu powierzchnia znajdująca się pod nią idealnie nadaje się przeniesienia grilla, w momencie gdy zaskoczy nas deszcz. W sezonach letnich, gdy temperatura na zewnątrz sięga kilkudziesięciu stopni, wiaty są źródłem poszukiwanego przez wszystkich cienia i chłodu.

Podsumowując, opisana konstrukcja to idealna propozycja dla osób, które nie posiadają dużej działki budowlanej. Tworząc jedną konstrukcję, zapewniają sobie dodatkowe miejsce parkingowe, które dodatkowo chroni samochód przed warunkami atmosferycznymi. Poza tym, chroni nas przed deszczem i zapewnia sukces każdej imprezy grillowej.

Kategorie: Budownictwo