Stanęłam przed poważnym wyborem odpowiednich drzwi wejściowych do naszego nowego domku na wsi. Wszystkie prace ogólno remontowe dobiegają końca, a ja mam nadzieję, że wprowadzimy się jeszcze w tym roku. Dzięki temu, że jest postawiliśmy na solidną ekipę budowlaną, póki co nie było opóźnień, jednak moja zwłoka z wyborem drzwi może być pierwszą przyczyną opóźnienia.

Które drzwi do domu jednorodzinnego wybrać?

drzwi wejściowe do domu jednorodzinnegoZaprojektowaliśmy bardzo ładny dom, jednak nie przedyskutowaliśmy, jakie drzwi powinny prowadzić do wnętrza. Z pozoru błahy problem przerodził się w bardzo poważną kłótnią, w którą, niestety, zostały wciągnięte również dzieci. Osobiście uważam, że drzwi wejściowe do domu jednorodzinnego powinny być przede wszystkim naszą gwarancją bezpieczeństwa. Mimo że mamy obronnego psa i zamykane podwórko trudno mi jest wyobrazić sobie, by drzwi wejściowe miały być zrobione ze sklejki, albo żeby nie miałoby być judasza w drzwiach. Bardzo spodobał mi się pomysł syna, by kupić drzwi z dwoma zamkami, a ja chciałam jeszcze, by przy otwieraniu drzwi, wejścia chronił dodatkowy łańcuszek. Reszta domowników nie była chętna na tę propozycję, więc przeszliśmy do omawiania kolory drzwi. Każdy chciał, by wstawione w futrynę zostały drzwi z innego drewna i w innym kolorze a ja miałam wybrać, który będzie najlepszy. Jako że dach będzie miał przyjemny, bo czerwony kolor dachówek, wybrałam równie ciepły i rodzinny brązowy kolor okleiny, a dokładnie, orzechowy brąz. Bardzo interesującym kolorem, którego nie widziałam od dawna w okolicy, był dla mnie także kolor szarego dębu, ale uznałam, że jest on zbyt nowoczesny do tak tradycyjnego domu.

Gdy tylko ustaliłam, że chce solidne orzechowo brązowe drzwi z dwoma zamkami, udałam się do sklepu, w celu znalezienia takiego modelu. Na szczęście, udało mi się je znaleźć, zupełnie, jakby czekały w sklepie na moje przybycie. Dobrałam także ościeżnicę, próg aluminiowany ze wstawką i opaskę. Spowodowało to, że musiałam uiścić dodatkowe opłaty, ale za to mam wymarzone drzwi.

 

Kategorie: Budownictwo