Dla każdego sklepu niezwykle ważna jest odpowiednia reklama. Warto pokazać zainteresowanym produkty na wystawie sklepowej. Oczywiście takie produkty muszą być odpowiednio osłonięte, by nie uległy kradzieży czy zniszczeniu. Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się gabloty wykonane z pleksi.

Odporne na UV, wahania temperatury gabloty wykonane z pleksi

gabloty pleksiJest to materiał lekki, który idealnie nadaje się na wystawy sklepowe. Takie gabloty nazywane są również ekspozytorami, bo ich głównym zadaniem jest właśnie ekspozycja różnych produktów. Przy użyciu gablot z pleksi można wyeksponować nie tylko konkretne produkty w sklepie, ale również ulotki i foldery. W restauracjach na wystawach często znajdują się przykładowe dania, które również można umieszczać w takiej gablocie – mają one zachęcać przechodniów do skorzystania z oferty restauracji. Poza sklepami gabloty pleksi wykorzystywane są również w biurach oraz urzędach. Taka gablota powinna być nie tylko estetyczna, ale również funkcjonalna, praktyczna. Oczywiście jest wiele kolorów gablot do wyboru, ale najczęściej wybierane są gabloty przezroczyste. Niektóre z nich stosowane są również w muzeach, by zabezpieczyć eksponaty przed dotykaniem. Jest wiele firm na terenie Polski, które zajmują się produkcją ekspozytorów. Najczęściej jest to produkcja na zamówienie, bo klienci potrzebują gablot o konkretnych wymiarach. Warto też wspomnieć o zaletach gablot z pleksi.

Okazuje się, że są to materiały bardzo trwałe. Cechują się dużą odpornością na promieniowanie ultrafioletowe. Poza tym na takie gabloty nie wpływają nawet duże wahania temperatury, więc mogą być stosowane wewnątrz budynków i na zewnątrz. Pleksi to materiał, który jest odporny na różne uszkodzenia mechaniczne. Właśnie dlatego warto pokusić się o zamówienie takich gablot na wystawę sklepową i nie tylko.