W każdym warsztacie przyda się urządzenie, jakim jest piła tarczowa. Najczęściej wykorzystuje się ją do cięcia różnych gatunków drewna. Oczywiście w pile tarczowej można wymieniać tarcze w zależności od potrzeb. Można np. kupić takie tarcze, które służą do cięcia twardszych materiałów, nawet metali.

Piła tarczowa odporna na duże obciążenia

ergonomiczna hitachi c7ssLepiej jednak postawić na urządzenie wysokiej jakości, które będzie nam służyć przez wiele lat i nie będzie się psuć. Naprawa takiego sprzętu jest zazwyczaj droga, jeśli urządzenie nie jest objęte okresem gwarancyjnym. Warto zdecydować się na markę, która jest chętnie wybierana przez klientów. Mowa o marce Hitachi. Zajmuje się ona produkcją wysokiej jakości urządzeń – również pił tarczowych. Warto wspomnieć o tym, że piły tarczowe narażone są na dość duże obciążenia w trakcie pracy. Mimo wszystko ergonomiczna hitachi c7ss zapewnia pracę w nawet trudnych warunkach. Silnik tego urządzenia został skonstruowany tak, że żadne obciążenia nie są jej groźne. Jeśli komuś zależy na profesjonalnym cięciu różnych materiałów, to zdecydowanie powinien postawić na urządzenie marki Hitachi. Koszt takiego urządzenia to około 400 zł, ale warto wydać te pieniądze, bo jest to sprzęt, który będzie służył przez wiele lat, bez żadnych problemów, uszkodzeń, konieczności napraw. Oprócz tego dystrybutorzy sprzętu Hitachi oferują okres gwarancyjny, który może trwać nawet 3 lata.

W tym okresie wszelkie naprawy i wymiany sprzętu są darmowe. W urządzeniach marki Hitachi znacznie zwiększono średnicę tarczy. Powiększono również głębokość cięcia, co pozwala na precyzyjne obcinanie materiałów. W urządzeniu znajduje się również wyłącznik świadomego uruchamiania – dzięki temu można być pewnym, że praca z piłą tarczową będzie całkowicie bezpieczna. Masa urządzenia wynosi nieco ponad 3 kg.

 

Kategorie: Budownictwo