W życiu każdego człowieka szczególną rolę odgrywa rozrywka. W miejscowości, w której mieszkam dużą rzeszę stanowią młode osoby. Nastolatkowie szczególnie szukają nowych źródeł rozrywki. W naszej miejscowości nie ma za dużo miejsc, w których można kreatywnie spędzić czas. W związku z tym większość młodych ludzi w weekendy jeździ do pobliskiego miasteczka, w którym znajduje się dyskoteka. W ten sposób dostrzegłem niszę, którą można zagospodarować. Skoro nastolatkowie potrzebują tego typu rozrywki i w tym celu regularnie pokonują dystans kilkudziesięciu kilometrów co tydzień, to może warto się nad tym tematem zastanowić.

Pierwsza dyskoteka w naszej miejscowości

wynajem sprzętu dyskotekowegoW naszej miejscowości znajduje się duża świetlica, którą przy odrobinie kreatywności i chęci można by zaadaptować na coś w rodzaju dyskoteki. Postanowiłem podjąć się tego zadania. Od dawna szukałem pomysłu na biznes, jednak nie chciałem wyjeżdżać w tym celu z miejsca zamieszkania. Ostatnimi czasy w naszej rodzinie pojawiło się dziecko, którym chcę się jak najlepiej opiekować. Jeśli znajdę pracę na miejscu będę bardziej dyspozycyjny co z kolei przełoży się na moje relacje z rodziną. W związku z tym postanowiłem działać. Pierwszym etapem były kwestie formalne. Dowiedziałem się jak wygląda temat wypożyczenia sali oraz czy istnieje na niej możliwość organizacji imprez zbiorowych. Jak się okazało nie było przeciwwskazań. Drugim etapem była organizacja odpowiedniego sprzętu. W tym celu skorzystałem z usług firmy, która w swojej ofercie posiadała wynajem sprzętu dyskotekowego. Na początku chciałem zminimalizować ryzyko porażki. Zamiast kupna drogiego sprzętu na pierwsze parę imprez postanowiłem wypożyczyć sprzęt. Miało to na celu sprawdzenie zainteresowania takim wydarzeniem w naszej miejscowości. Ostatnim etapem było zatrudnienie odpowiedniego Dj-a.

Na szczęście ta czynność nie była zbyt trudna. Syn mojej koleżanki zajmował się tą czynnością już od dłuższego czasu. Występował on już na kilku dużych imprezach w różnych klubach. Obecnie przebywał w mieście rodzinnym ze względu na przygotowania do egzaminu kwalifikacyjnego na studia. Po telefonie okazało się, że chętnie skorzysta z możliwości dodatkowego zarobku. Kiedy wszystko było dopięte na ostatni guzik ruszyłem z kampanią reklamową. Obecnie czekam na pierwszą imprezę, która odbędzie się w weekend.

Kategorie: Usługi