Ostatnimi czasy mój biznes związany z fotografia nie miał się najlepiej. Zapotrzebowanie na moje usługi zmalały, a ja przecież dalej musiałam opłacać swoje rachunki związane z utrzymaniem się, jak również z utrzymaniem swojego studia fotograficznego.

Fotografia artystyczna jest niedochodowa

fotografia artystycznaNie było to łatwe zadanie. Dlatego też postanowiłam wynajmować swoje studio fotograficzne. To było dobre rozwiązanie mojego problemu. Z jednej strony powinnam wiedzieć, że fotografia artystyczna nie jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ nie jest to bardzo dochodowa dziedzina, ale przecież czasem przyjmuję tez inne zlecenia. Robię tez zdjęcia na weselach i uroczystościach rodzinnych, czasem też przyjmuje zlecanie korporacyjne, czyli fotografia biznesowa. To na pewno jedno z rozwiązań mojego problemu. Jednak w końcu uznałam, ze za wynajem mojego studia fotograficznego, które jest w pełni wyposażone i gotowe do używania, mogę pobierać większe opłaty. Skoro i tak z niego nie korzystam codziennie, więc mogę sobie na to pozwolić. Nic nie muszę robić, a środki finansowe i tak będą przychodziły. Dzięki temu nie miałam już trudności z opłacaniem swoich rachunków. Znalazłam się nawet więcej chętnych osób, żeby wynajmować takie studio fotograficzne na godziny czy na cały dzień niż myślałam. Nawet osoby spoza Warszawy przyjeżdżały bo w swoich mniejszych miejscowościach nie miały u siebie takich możliwości.

W sumie nie jest to takie zaskakujące. Dobrze, ze przyjeżdżają do mnie i dzięki temu też poznaję wiele nowych ludzi, z którymi mogłabym współpracować.

Kategorie: Biznes