Tania wypożyczalnia samochodów oferująca wynajem busów i wynajem aut to coraz częstsze rodzaje działalności podejmowanych przed Polaków. W samej tylko Warszawie tego typu prowadzonej działalności jest zauważalnie więcej niż jeszcze rok temu.

Na co powinniśmy patrzeć wypożyczając samochód z wypożyczalni?

wynajem aut warszawaRozwiązanie to jest kopiowaniem pomysłu, który świetnie się sprawdził w Stanach Zjednoczonych, gdzie ludzie wypożyczają samochody na potęgę. Polska jest jednak nadal krajem w którym z uczciwością jest często na bakier, więc jeśli wypożyczamy samochód, zwłaszcza długoterminowo, to powinniśmy przed podpisaniem umowy dokładnie sprawdzić kilka rzeczy. Na co powinniśmy szczególnie uważać? Przeanalizujmy po kolei wszystkie możliwe pułapki jakie mogą na nas czekać. Poszukując dobrej wypożyczalni samochodów powinniśmy zwrócić uwagę na jej staż na rynku. Firma, która istnieje przez kilka lat jest z pewnością większym gwarantem jakości i bezpieczeństwa niż firma istniejąca dwa tygodnie. Jeśli firma jest na rynku przez długi okres to mamy większą gwarancję, że nie splajtuje z dnia na dzień, a my nie zostaniemy ani bez pieniędzy, ani bez samochodu. Czasami jednak jeśli firma jest nowa na rynku to nie znaczy, że musi być firmą krzak. Jeśli mamy wątpliwości to warto jest sprawdzić jej inwestorów. Może się np. okazać, że jest to firma która należy do międzynarodowej spółki, ale zdecydowała się na działalność pod innym szyldem, aby wypromować nową markę. Nowo powstałe firmy oferują często niższe stawki wynajem aut warszawa, aby wybić się na rynku na tle konkurencji. Powinniśmy także sprawdzić opinie na temat wypożyczalni w internecie, jednak należy z tym uważać. Jeśli są zbyt przesłodzone to możemy mieć cień podejrzenia, że napisał ją właściciel firmy, jej pracownik, albo zewnętrzna firma zajmująca się PR przedsiębiorstw. Powinniśmy też sprawdzić czy firma jest wpisana do Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów. Aby się znaleźć w tym spisie należy spełniać określone normy jak jakość obsługi oraz płynność finansowa.

Powinniśmy także umieć wynegocjować sobie możliwie jak najlepsze warunki umowy oraz otrzymać odpowiedzi na wszelkie nurtujące nas pytania i wymagać, aby każda kwestia w której mamy wątpliwości była wpisana w umowie.

Kategorie: Usługi