Edukacja przedszkolna, jak sama nazwa wykazuje to nie tylko nie wymagająca zbyt wielkiego wysiłku opieka nad dziećmi, ale również wiele zróżnicowanych zajęć, zapewniających wszechstronny rozwój, zarówno fizyczny, psychiczny, emocjonalny jak i intelektualny. By osiągnąć ten cel każde przedszkole realizuje pewien program dostosowany do wieku maluchów, zaaprobowany przez Ministerstwo Edukacji. Jakie zajęcia wchodzą między innymi w jego zakres oraz jaki jest ich cel? Warto skupić się przynajmniej na niektórych.

Wspomaganie wielokierunkowego rozwoju to główny cel, jaki realizuje Przedszkole Domek Jeżozwierza.|

przedszkole domek jeżozwierzaZajęcia dydaktyczne, czyli nauka piosenek czy zapoznawanie z pewnymi pojęciami, jest dla dzieci wstępem do nauki szkolnej. Dzięki temu po rozpoczęciu właściwej edukacji uczą się one o wiele szybciej i łatwiej. Z kolei zajęcia ruchowe wspomagają rozwój ciała, rytmikę, szybkość, celność i tym podobne umiejętności. Przedszkole Domek Jeżozwierza doskonale rozumie ogromną potrzebę ruchu u dzieci, dlatego przedszkolanki pozwalają na uwolnienie niespożytej energii organizując zabawy sportowe. Zajęcia oparte o prace plastyczne, rozwijają wyobraźnię, ale także małą motorykę, związaną z precyzyjnym wykorzystaniem dłoni i placów. Zabawy muzyczne rozwijają wrażliwość, słuch muzyczny czy głos. Spacery to nie tylko wyjście na świeże powietrze, lecz także nauka zachowania reguł czy przyswajanie wiedzy poprzez obserwację lub dotyk. W skład dnia przedszkolnego wchodzą także takie rutynowe czynności jak mycie rąk, leżakowanie, czy posiłki. Plan postępowania jest skonstruowany w taki sposób by uczyć dzieci zasad społecznych i nie tylko.

Najważniejszym celem pobytu dziecka w przedszkolu powinno być zbudowanie u niego poczucia bezpieczeństwa w momencie, kiedy jest oddalone od rodziców, jeśli uda się to osiągnąć wówczas można pracować nad umiejętnościami.

Kategorie: Usługi