Kiedy myślimy o zakładaniu ogrodów to zazwyczaj mamy na myśli tylko rośliny, ewentualnie inne ogrodowe elementy, takie jak altanka, czy oczko wodne. W końcu ogród to teren zielony, w którym wypoczywamy, opalamy się, organizujemy przyjęcia.

Zakładanie ogrodów w Poznaniu musi uwzględniać zwierzęta

zakładnaie ogrodówJednak bardzo często zapominamy, że ogród to także miejsce dla naszych zwierząt. Co skutkuje takim brakiem myślenia o naszych czworonogach? Na pewno nasz ogród może zostać przez nie zniszczony. Psy lubią podgryzać drzewka i niskie drzewa, często kopią dziury w ziemi, przez co niszczą nie tylko nasz trawnik, ale też bywa, iż wykopują nasze dopiero co zasadzone roślinki. Dobrze wytresowane psy także mogą to robić. Czy możemy coś zrobić, żeby temu przeciwdziałać? Na pewno możemy osłaniać pienie drzew różnymi foliami, siatkami, zapobiegającymi pogryzieniu. Co to kopania dziur to tylko dobre wychowanie psa pomoże. Koty nie robią takich szkód, mogą co najwyżej wskakiwać na drzewa. Wtedy zakładanie ogrodów-poznań powinno omijać wysokie drzewa, bo czasem koty na nie wchodzą, a potem nie mogą zejść. Gryzonie lubią również podgryzać roślinki, więc wybierzmy takie, których nie lubią jeść. Szczególnie nowoczesne ogrody będą bardzo źle wyglądały, jeśli w niektórych miejscach nasze roślinki będą uschnięte lub zjedzone. Jednak zwierzęta domowe to jednak nie wszystko. Zwierzęta to także szkodniki. Najpopularniejszy z nich do kret. Tworzy on na naszym trawniku brzydkie kopce, podkopuje nasze roślinki i niszczy ogród. Projektowanie ogrodów powinno zatem zakładać siatki na krety, żeby przeciwdziałać takim skutkom obecność kretów.

Inne szkodniki, takie jak robaki, należy zwalczać środkami chemicznymi i opryskami, najlepiej tymi naturalnymi, które nie zniszczą naszych roślin, szczególnie jeśli uprawiamy warzywa i owoce.

Kategorie: Usługi