Każdy sprzęt elektryczny czy spalinowy posiada określone możliwości, które w pewnym momencie zaczynają się zmniejszać. Dzieje się tak, ponieważ każda część podlega zużyciu i w pewnym momencie może być konieczna jej wymiana.

Jakie kupimy części zamienne?

części stigaŻeby sprzęty i pojazdy ogrodnicze mogły skutecznie działać przez wiele lat, konieczne jest wymienianie w nich pewnych elementów, podlegających dużym obciążeniom. Najczęściej się zużywają reflektory, plastikowe elementy obudowy czy gumowe uszczelki, ponieważ są najmniej wytrzymałe. Każdy producent ma swoje części, które są charakterystyczne dla danych modeli urządzeń. Jeżeli chodzi o części Stiga, to są dostępne w wielu sklepach internetowych, które zajmują się sprzedażą kosiarek i traktorków ogrodowych tejże marki. Przeważnie są one produkowane w krajach europejskich i przechodzą surowe testy jakości, dzięki czemu ich zastosowanie daje ma gwarancję niezawodności. Na nowe elementy dostajemy gwarancję producenta, która przeważnie wynosi od dwunastu do nawet dwudziestu czterech miesięcy, ale możemy też wybrać tańsze, używane części. W sieci na różnych aukcjach internetowych znajdziemy przeróżne używane części wymienne, które głównie pochodzą z uszkodzonych modeli kosiarek i traktorków ogrodowych. Co prawda są one sprawne, jednakże kupując je nigdy ni mamy pewności, jak długo będą działały. Możemy na nich sporo zaoszczędzić, ale czasem jest to loteria, w której nie wiadomo na jaką część trafimy. Jeszcze inną alternatywą jest nabywanie zamienników Stiga.

Marka Stiga oferuje swoim klientom niemalże wszystkie części składowe dowolnych modeli jakie produkuje. Dzięki temu można znacznie przedłużyć żywotność kosiarek czy traktorków ogrodowych, które bardzo często są intensywnie wykorzystywane.