Ostatnio w moim samochodzie popsuły się amortyzatory, a dokładnie tylko jedna ich część. Pojechałam na przegląd i pan mechanik powiedział mi, że sprężyny należy koniecznie wymienić na nowe, ponieważ stare mają bardzo duże ogniska korozji. Dlatego następnego dnia po przeglądzie technicznym pojechałam do hurtowni części samochodowych. Miałam nadzieję, że szybko uda mi się kupić to, czego potrzebuję.

Trwała sprężyna do amortyzatorów

sprężyna naciskowaJak się okazało, sprawa wcale nie była tak prosta, jak mogłoby się wydawać. W pierwszej hurtowni zostałam odprawiona z kwitkiem z komentarzem, że do mojego auta nie ma możliwości znalezienia odpowiedniej jakości sprężyn. Nie zniechęciło mnie to jednak i pojechałam do kolejnego punktu z wielką nadzieją, że tam będzie inaczej. Ku mojemu zdziwieniu odprawiło mnie również kilku kolejnych fachowców. Nie wiedziałam co zrobić, więc zaczęłam szukać pomocy w internecie. Na jednym z blogów pojawiła się informacja, że jeden z przedsiębiorców z mojego województwa zajmuje się pozyskiwaniem lub wytwarzaniem części do starych modeli aut. Jako że moje już kwalifikuje się jako zabytek umówiłam się na spotkanie i pojechałam, w celu ratowania mojego auta. Gabinet był niewielki, a w narożniku stała wielka przeszklona szafa, w której poukładane były różne maszyny. Mechanik jeden z nich wyjął i powiedział, że jest to sprężyna naciskowa od producenta z Francji. Później poszliśmy do mojego auta.

Okazało się, że pomimo zupełnie innego przeznaczenia tego elementu, jest on dokładnie taki sam jak ten zamontowany w moim aucie. Ucieszyłam się, bo bardzo lubię mój stary samochód i chciałam go za wszelką cenę ratować. Zadzwoniłam po koleżankę, a auto zostawiłam w dobrych rękach. Fachowiec oczywiście wszystko naprawił, a samochód dzisiaj działa jak nowy.