W miastach często brakuje zieleni, a jedynym większym miejscem z roślinnością jest park. Niestety w większych miastach i tak jest najwięcej dwa parki, przez co ludzie mieszkający na uboczach miasta, mają daleko to tego pięknego miejsca. Zielone dachy znajdziemy głównie na budynkach mieszkalnych takich jak hotele, rzadko kiedy w domach jednorodzinnych.

Czym jest zielony dach?

zielone dachy poznańMówiąc o zielonych dachach, nie mamy na myśli budynku z zieloną blachą, lecz o budynku, na którym jest specjalne miejsce na roślinność, która będzie ładnie nam tam rosła. Można to nazwać małym ogródkiem z kwiatami i trawą, który nie jest koło naszego domu, tylko na nim. Chcąc mieć taki dach, musi on się składać z kilku warstw ułożonych w odpowiedniej kolejności: hydroizolacyjna, termoizolacyjna, zabezpieczająca, drenażu, filtrująca i na samej górze roślinna. Taki dach jest świetnym miejscem do wypoczywania, a do jego innych zalet możemy zaliczyć wytrzymałość, produkowanie tlenu oraz zatrzymywanie ciepła w domu podczas zimy, oraz nienagrzewanie się mieszkania podczas lata, oraz doskonale tłumi wszelkie hałasy. Oczywistym faktem jest, że taki dach jest droższy, ale patrząc na jego zalety, oraz wygląd, gdy o niego zadbamy, jest on warty wydania pieniędzy. Chcąc mieć zielone dachy poznań, jest doskonałym miejscem, gdzie możemy zamieszkać i kupić taki dach, albo po prostu zakupić go w firmie znajdującej się na terenie tego miasta na nasz dom, znajdujący się poza terenem Poznania.

Mieszkając w większych miastach takich jak Poznań, możemy cieszyć się z zielonych dachów, które stają się popularne. Taki rodzaj dachów jest zdrowy dla nas, ponieważ rośliny wytwarzają potrzebny nam do życia tlen. Dachy z piękną przyrodą, udekorują nasze domu z zewnątrz, a kwiaty doniczkowe w środku mieszkania.

Kategorie: Budownictwo