Zanim zdecydujemy się pofarbować włosy w domu wcześniej warto rozeznać się na rynku względem różnego rodzaju farb, aby wybrać tę najlepszą dla siebie. Wśród produktów do koloryzacji mamy ich naprawdę wiele począwszy od szamponów koloryzujących poprzez kremy, pianki, żele, a skończywszy na tradycyjnych farbach. Na co się zatem zdecydować?

Bezpieczna farba do włosów

farby do włosów bez amoniakuChoć duży wybór wśród produktów do koloryzacji ma na celu ułatwić nam decyzję podczas zakupów to tak naprawdę ją utrudnia. Każdy bowiem sposób koloryzacji ma swoje wady i zalety, a nowoczesne farby do włosów są już na tyle dobrej jakości, że wybór pozostaje dla nas kwestią indywidualną. Warto zatem decydować się na taki typ koloryzacji, jaki będzie nam najwygodniej przeprowadzić. Jednocześnie warto też zwrócić uwagę na farby do włosów bez amoniaku które nie niszczą tak włosów jak te zawierające go w składzie. Amoniak co prawda pozwala na skuteczne pokrycie włosów kolorem, jednak przesusza nasze włosy znacznie silniej niż produkty do farbowania, które go nie posiadają. W takich farbach bez amoniaku zastępuje się go inną substancją czynną, która jednak nie przesusza włosów, a także nie drażni skóry głowy i nie posiada tego charakterystycznego drażniącego i duszącego zapachu. Takie farby są coraz to popularniejsze, a co za tym idzie łatwo dostępne na rynku.

Produkty do koloryzacji włosów niezawierające w składzie amoniaku sprawdzą się w przypadku każdej struktury włosa, zwłaszcza tych zniszczonych. Są też świetną alternatywą dla kobiet w ciąży, a także osób z wrażliwą skórą głowy z tendencjami do podrażnień. Farby nie zawierające amoniaku będą również dobrym wyborem dla tych osób, które często lubią zmieniać kolor włosów. Dzięki temu, że nie podrażniają tak skóry głowy i nie przesuszają jej, są znacznie bezpieczniejsze.