Uprawiając dany sport wiemy jakie są jego zalety i wady. Trudniej jest nam ocenić coś z czym nie mieliśmy do czynienia. Wydaje się nam, że w kwestii innego sportu jest podobnie, co w przypadku sportu jaki obecnie uprawiamy. Tak nie jest. Każdy sport różni się od siebie, dlatego jego zalety i wady też się różnią od siebie.

Tenis – za i przeciw

tenisOczywiście można spotkać kilka podobieństw zarówno po stronie wad i zalet, ale bardzo mało. Dzisiaj może postaram się wam przedstawić zalety i wady grania w tenis. W naszym kraju ten sport nie jest może i popularny, ale coraz więcej ludzi dostrzega jego plusy. Przekonamy się czy jest więcej tych zalet nad wadami. Zacznę może od opisania zalet tego sportu. Przede wszystkim istnieje coś takiego jak tenis w Krakowie dla dzieci. Można powiedzieć, że każdy bez względu na wiek może uprawiać ten sport. W mieście w którym mieszkam, czyli w Krakowie jest pare klubów tenisowych, więc można powiedzieć, że dostępność do tego sportu jest duża. Nawet sami możemy u siebie na ogrodzie grać w ten sport. Do jego uprawiania nie potrzeba zbyt dużo. Wystarczy rakieta, piłka i siatka oraz oczywiście drugi zawodnik. W pojedynkę mogło by nam być trudno zagrać. Kiedyś popularne były wszelkiego rodzaju obozy tenisowe, teraz mamy do dyspozycji przeróżne, tematyczne półkolonie, jak na przykład półkolonie tenisowe. Ten sport jest dobry pod względem naszego zdrowia, kondycji, sprawności ruchowej, koordynacji. Przejdę może do opisania wad. Muszę na samym początku zaznaczyć, że lekcje tenisa nie należą do tanich lekcji. Więc sport ten może być drogi, ale tylko wtedy, gdy chcemy do tego podjeść bardzo profesjonalnie.

Sport ten wymaga poświęcenia więcej czasu niż w przypadku innych sportów. Jak widać jest więcej zalet niż wad. To dobrze, prawda?