Odpowiednie zapakowanie produktu to klucz do sukcesu. Nawet najlepszy produkt nie sprzeda się, gdy ma brzydkie opakowanie lub rozsypuje się w sklepie. Istotne jest też, by opakowanie dobrze chroniło przed wpływem czynników zewnętrznych.

W czym pomaga folia termokurczliwa?

pakowanie w folie termokurczliwąPakowanie w ten typ folii nie jest może najlepszym rozwiązaniem z punktu widzenia środowiska naturalnego, jednak jest korzystne dla sprzedających i kupujących. Przede wszystkim, jeśli produkt jest szczelnie zapakowany w folię termokurczliwą, to nie grozi mu przedostawanie się wilgoci czy zanieczyszczeń. Jakikolwiek wypadek lub złe warunki przy transporcie lub przechowywaniu mogą negatywnie wpłynąć na produkt, a dzięki tej metodzie pakowania będzie on zabezpieczony przed tymi zagrożeniami i nie ulegnie uszkodzeniu lub zepsuciu. Sama folia chroni też przed uszkodzeniami mechanicznymi, na przykład zadrapaniem opakowania czy zdrapaniem farby lub naklejki z pudełka. Niewątpliwie kolejną zaletą jaką oferuje pakowanie w folie termokurczliwą jest zabezpieczenie przed przenikaniem zapachów. Dzięki temu w jednym miejscu można przechowywać bardzo różne produkty, nawet te o intensywnym zapachu i takie, które zapachy chłoną. Dobrze zapakowany produkt jest o wiele wygodniejszy w przechowywaniu i nie trzeba się martwić, że zostanie uszkodzony lub że straci swoje właściwości lub zapach. Dodatkowo pakowanie w folię umożliwia też przechowywanie kilku produktów razem, na przykład zgrzewki wody. Można wygodnie przenieść sześć butelek, zamiast nosić je pojedynczo.

W przypadku wielu produktów zapakowanych w folię termokurczliwą nie ma też wątpliwości, że produkt nie był wcześniej otwierany. Daje to nam pewność, że jesteśmy jego pierwszymi użytkownikami, co jest ważne nie tylko przy żywności, ale także przy kosmetykach czy produktach złożonych z wielu drobnych elementów, takich jak na przykład puzzle.