Dostałem zlecenie od pewnym bardzo bogatych ludzi, którzy mieszkali w centrum miasta. Zażyczyli sobie malowania domu. Do niego użyłem pomarańczowe farby elewacyjne, bo taki kolor zażądali. W drodze do sklepu, po materiały budowlane i wykończeniowe, odebrałem telefon od właściciela domu.

Zaprawy klejowe, remont oraz pochwała

zaprawy klejoweZażyczył on sobie jeszcze odmalowania mebli ogrodowych i będą mi do tego potrzebne impregnaty altaxin, bo są najlepsze do takich rzeczy. Zakupiłem więc wszystko. Musiałem jeszcze pomalować ściany w domu, i do tego użyłem farby lateksowe, w mocnym kolorze wiśni. Byli zadowoleni z mojej pracy, i za parę miesięcy, mam iść do nich znowu, aby założyć wełny mineralne do ocieplenia. Cieszyłem się, bo całkiem dobrze mi płacili. Gdy minął ten czas, znów do nich zajrzałem. Powiedzieli, że cieszą się, że jestem, bo są zadowoleni z mojej pracy. Mówili też, że przydałby im się taki pracownik na stałe, bo sami już nie mają siły kosić trawy, nosić drewna i palić w piecu. Zaproponowali mi stała pensję i dobre zarobki. Nie miałem się co zastanawiać. Zgodziłem się od razu, i miałem nadzieję, że nasza współpraca będzie bardzo owocna. Zacząłem już od następnego tygodnia. Kosiłem trawę, przycinałem w niektórych miejscach to, czego nie dało się zrobić kosiarką. Robiłem inne czynności. Chodziłem na zakupy oraz kupowałem zaprawy klejowe. Przestawiałem też takie kamienie, i formowałem dróżkę do kwietnika. Kazali mi też wysiać trawę w niektórych miejscach, bo trochę się przerzedziła. Później zawołali mnie do siebie. Pani zrobiła obiad, i poprosiła, abym zjadł z nimi. Powiedzieli, że traktują mnie jak członka rodziny, bo zadowoleni są z tego, że im pomagam. Dzieci im się porozjeżdżały, wiec zostali sami, i mają teraz tylko mnie do pogadania. Zaimponowały mi te słowa, i bardzo miło mi się zrobiło, jak to usłyszałem.

Zjadłem obiad, i jeszcze długo po tym rozmawialiśmy o życiu. Opowiedziałem im trochę o sobie, i spędziliśmy miły dzień. Teraz traktują mnie jak swojego wnuka, i nawet tak do mnie wołają. Czuję się w końcu doceniony, bo są ze mnie zadowoleni. Lubię spędzać z nimi czas i ucinać pogawędki.

Kategorie: Budownictwo