Umiarkowany klimat, w którym żyjemy, wiąże się z częstymi opadami deszczu. Deszcz spływający z dachu bezpośrednio na ścianę stanowi zagrożenie przemoknięciem ścian. Również wodne zastoje na tarasie grożą przemoczeniem jego konstrukcji, co ma negatywne skutki. Warto korzystać z wyspecjalizowanych kanałów odprowadzających wodę.

Zalety korzystania z kanału odwadniającego

kanał odwadniającyWoda, która wniknęła pomiędzy cząsteczki murów jest bardzo trudna do odprowadzenia. Skutkuje to przykrymi konsekwencjami w postaci powstawania pleśni oraz rdzy ściennej. Są to kolonie organizmów, które stanowią zagrożenie dla naszego życia i zdrowia. Warto więc zadbać o skuteczne odprowadzanie wody. Dzięki odprowadzaniu wody, chronimy konstrukcje swoich domów przed przemoknięciem, co z kolei zmniejsza ryzyko powstania drobnoustrojów na ścianach. Kanał odwadniający montuje się zazwyczaj przy fasadach oraz w innych miejscach szczególnie narażonych na kumulowanie się wody. Kanały takie zapewniają utrzymanie odpowiedniego stanu naszych ścian oraz posadzek na balkonach i tarasach. Woda jest wówczas skutecznie odprowadzana do gleby, a nie akumuluje się w ścianach. Kanały takie są z reguły wykonane z tworzywa sztucznego, które cechuje się brakiem możliwości wiązania się z wodą, co jest też ważne w skutecznym odprowadzaniu wody nagromadzonej w wyniku opadów atmosferycznych.

Klimat w jakim żyjemy cechuje się częstymi opadami deszczu. Nadmiary opadów grożą akumulacją wody i wiązaniem jej pomiędzy cząsteczkami murów i posadzek. Ważne jest więc prawidłowe i skuteczne odprowadzanie wody deszczowej za pomocą specjalnych kanałów wykonanych z tworzyw sztucznych. Dzięki temu niwelowane jest ryzyko powstawania rdzy ściennej oraz pleśni na ścianach, które są niebezpieczne dla zdrowia.

 

Kategorie: Ogród