Początek roku dla wielu ludzi oznacza przejście na dietę, aby do wakacji zdążyć zrzucić zbędne kilogramy. Oznacza to pełną kontrolę nad spożywanymi produktami, a także zwiększenie aktywności fizycznej. Wówczas nie ma mowy o słodkich napojach pełnych cukru, ponieważ dostarczają one dodatkową ilość kalorii. Świetnym rozwiązaniem jest skorzystanie ze zdrowszych alternatyw codziennie konsumowanych produktów.

Słodka herbata na odchudzanie

herbatka herbalifeKto z nas nie pamięta smaku malinowej herbaty rozpuszczalnej w granulkach? Wystarczyło zalać ją wodą i w kilka sekund mogliśmy cieszyć się słodkim napojem. Na rynku pojawiły się zdrowe odpowiedniki tego przysmaku z dzieciństwa, w których cukier zastąpiono niskokalorycznymi odpowiednikami, a ponadto dodano inne substancje wspaniale wpływające na funkcjonowanie organizmu. Herbatka Herbalife zawiera ekstrakt z zielonej herbaty, aby pobudzić ciało do działania – to świetny zamiennik dla osób, które nie lubią smaku kawy. Wypijając porcję napoju możemy liczyć także na poprawę koncentracji i orzeźwienie. Dodatki w formie rozmaitych ekstraktów ziołowych poprawiają koncentracje, a także wykazują właściwości przeciwutleniające. Świetnym argumentem przekonującym do picia tej herbaty, jest jej niska wartość energetyczna – jedna filiżanka naparu ma zaledwie sześć kalorii, a zielona herbata przyspiesza przemianę materii, dzięki czemu łatwiej chudniemy. Produkt możemy zakupić w trzech wariantach smakowych – do wyboru naturalny, cytrynowy oraz brzoskwiniowy.

Taki rodzaj herbaty to świetne uzupełnienie diety bez konieczności obawiania się o przyjmowanie dodatkowej podaży kalorycznej. Pijąc porcję napoju możemy liczyć na poprawę skupienia, pobudzenie organizmu, a także korzystny wpływ antyoksydantów. Nadaje się do picia na ciepło, jednak świetnie rozpuszcza się także w zimnej wodzie.