Jak mówi znane porzekadło: śpiewać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej. Jeśli od zawsze marzyliśmy o karierze muzyka, ale nie byliśmy tak zdolni by dostać się do filharmonii, znanego zespołu czy chóru, zawsze możemy rozważyć zespół na wesele warszawa.

Praca jako zespół na wesele – co warto wiedzieć?

Zespół na weseleNie musimy mieć skończonej szkoły muzycznej, ani być wybitymi muzykami. Kilak lekcji śpiewu na pewno nie zawadzi wziąć, nie są one jednak koniecznością. Na instrumentach też nie musimy grać niesamowicie dobrze, wystarczy, że znamy podstawowe chwyty czy nuty. Najczęściej są to zespoły typu cover band, czyli grające własne wersje popularnych szlagierów, w których jak wiadomo nie chodzi o niesamowite solówki gitarowe czy wyciąganie najwyższych dźwięków, tylko o dobrą zabawę weselną. Najczęstszymi instrumentami używanymi przez zespoły na wesela są gitara elektryczna, gitara basowa, perkusja oraz instrumenty klawiszowe. Jak znaleźć prace w takim zespole? Należy zacząć od przeglądania ogłoszeń w prasie lokalnej lub w Internecie, zarówno na portalach służących do poszukiwania pracy jak i stronach dotyczących organizacji wesel. Zwykle zespoły umieszczają ogłoszenia na temat poszukiwanych muzyków, czasem urządzają również castingi, w przypadku gdy chętnych jest bardzo dużo. Jeśli w najbliższej okolicy nie ma zespołu, który nas interesuje (grającego muzykę jaką chcielibyśmy grać, nikt nie szuka muzyków) zawsze możemy założyć własny zespół. W miejscowościach takich jak Poznań czy Warszawa jest na pewno większy wybór takich zespołów na wesele, niż w małych miejscowościach, co nie oznacza, ze nasz zespół się nie przebije. Może będzie dużo lepszy od innych albo będzie miał korzystniejsze stawki dla państwa młodych?

Może jest duże zapotrzebowanie na zespoły rockowe a w okolicy są tylko cover bandy grające disco polo? Zanim podejmiemy decyzję o założeniu zespołu na wesele należy rozeznać się w rynku i zastanowić się czy nasz pomysł na siebie jest wart realizacji.

Kategorie: Rozrywka